20 Şubat 2000
Pazar
 Ana Sayfa
 Haber İndeksi
 Türkiye
 Ekonomi
 Dünya
 Spor
 Yaşam
 Dizi
 Yazarlar
 Hürriyet Ege
 Hürriyet Akdeniz
 Kelebek
 Pazar
 İnsan Kaynakları
 
 Piyasanet
 Teknonet
 Astronet
 Eğlence
 Şehir Rehberi
 Hava Durumu
 Televizyon
 Bulmaca
 Seri İlanlar
 
 Üniversite Rehberi
 
 Agora'da Bugün
 Türk Basın Özetleri
 Dış Basın Özetleri
 
 İnternet Media Kit
 E-mail

Sık Çakıcı ziyareti dedikoduya yol açtı

Çakıcı'nın yattığı Kartal Cezaevi'nde Şeyda Yıldırım adlı avukatla haftanın iki günü, 5-6 saat görüşmesi, aralarında ilişki var söylentisine neden oldu.

GENÇ ve güzel avukat Şeyda Yıldırım, yılbaşından bu yana her Salı ve Cuma günü avukat görüşü için Kartal Özel Tip Cezaevi'ne gelip, Çakıcı ile görüşüyor. Bu görüşmelerin süresi 5-6 saati buluyor. Çakıcı'nın, Türkiye'ye iadesinin ardından avukatı Muhittin Yüzüak aracılığıyla, Şeyda Yıldırım'a ‘‘Bana uğrasın’’ diye haber gönderdiği öğrenildi.

Başbaşa kaldılar

Bir iddiaya göre Yıldırım, geçtiğimiz günlerde Çakıcı ile görüşürken 'avukat görüş kabini'nde bulunması gereken infaz koruma memurunun odadan çıkarılması üzerine jandarma müdahale etti. Kuşkulanan jandarma, görüş sırasında kapının açık olmasını istedi. Ancak bir cezaevi görevlisi görüş odalarında avukat ile müvekkil arasında banko ve demir parmaklıklar bulunduğunu, avukat ile mahkumun biraraya gelmesinin mümkün olmadığını belirtti.

Aramızda bir şey yok

Son olarak önceki gün cezaevinde uzun süre kalan avukat Şeyda Yıldırım'a gazeteciler ‘‘Bu kadar uzun süre ne konuştunuz?’’ diye sordular. Güzel avukat soruya ‘‘Hiç havadan sudan’’ diye cevap verdi. Yıldırım, ‘‘Çok eskiden beri tanıyorum. Aramızda kesinlikle bir şey yok. Diğer avukatlar gidemediği için ben gidiyorum. Aslında ben de memnun değilim ama böyle bir görev dağılımı yaptık’’ diye ekledi.

Öldürttüğü eşinin avukatı

Bayan avukat Şeyda Yıldırım'ın Alaattin Çakıcı'dan önce, eski eşi Uğur Kılıç'ın avukatı olduğu anlaşıldı. Bilindiği gibi Çakıcı ile Uğur Kılıç daha sonra boşandılar. Uğur Kılıç Uludağ'da öldürüldü. Çakıcı için de onu öldürttüğü iddiasıyla dava açıldı. Bayan avukat, çiftin boşanma davasında da Uğur Kılıç'ın avukatıydı.