16 Şubat 2000
Çarşamba
 Haber İndeksi
 Türkiye
 Ekonomi
 Dünya
 Yaşam
 Dizi
 Yazarlar
 Hürriyet İstanbul
 Hürriyet Ege
 Hürriyet Akdeniz
 Kelebek
 İnsan Kaynakları
 
 Piyasanet
 Teknonet
 Astronet
 Eğlence
 Şehir Rehberi
 Hava Durumu
 Televizyon
 Bulmaca
 Seri İlanlar
 
 
 Agora'da Bugün
 Türk Basın Özetleri
 Dış Basın Özetleri
 
 İnternet Media Kit
 E-mail
Özlem'in süpriz aşkı
Mehmet Ali Erbil'in eski aşkı Özlem Yıldız'ın ‘‘Yeni aşkı kim?’’ sorusuna şarkıcı Yılmaz Morgül açıklık getiriyor.
Sunuculuğunu Nefise Karatay'ın yaptığı Kanal D'nin beğenilen magazin programı ‘‘High Life’’ta bu gece birbirinden ilginç konular ekrana geliyor.
‘‘High Life’’ta, Türk Sanat Müziği’nin ‘‘Yumuşak Sesli’’ sanatçısı olarak bilinen Yılmaz Morgül, ‘‘Sabah Şekerleri’’nin sunucusu ve ‘‘Çarkıfelek’’in hostesi Özlem Yıldız’ın sevgilisini açıklıyor. Evinin kapılarını açan Berna Laçin, İbrahim Tatlıses ile Seda Sayan'ın buluşması konularının yanı sıra İbrahim Erkal, Bülent Sertaç, Mahsun Kırmızıgül, Sertap Erener ve Uygur Kardeşler ile ilgili haberler ekrana geliyor.
22.45 Kanal D

Yuvaya döndüler
26 yıldır ekranlarda olan ve bir klasik haline gelen ‘‘Kaynanalar’’, doğduğu yer olan TRT'ye döndü. ‘‘Kaynanalar’’dizisi bu geceden itibaren yeni bölümleriyle TRT 1'de sevenleriyle buluşacak. Tekin Akmansoy, 11 yıl aradan sonra TRT'ye döndükleri için mutlu olduklarını söylüyor.
22.20 TRT1

Oniki yılda bir
Coşkun Aral'ın hazırladığı ‘‘Haberci’’ bu gece Hon Kong'taki ‘Ejderha Yılı Kutlamaları’’nı ekrana getiriyor. Tüm dünya 2000 yılının heyecanını yaşarken, Uzakdoğulular da 12 yılda bir şubat ayında ‘‘Ejder Yılı’’ kutlamaları yapıyor. 23.30 atv

G Ü N Ü N   F İ L M L E R İ
Yaşamak Güzeldir
‘‘It's a Wonderful Life’’

Y: Frank Capra
O: James Stewart, Donna Reed0, Henry Travers / 1946
DRAM **** Mutlu bir aile hayatı olan bir adamın neredeyse intihara kadar süreklenişinin dramatik ve komik öyküsünü anlatan, Amerikan Düşü'nün sorgulandığı bu Frank Capra klasiğini mutlaka izleyin.

11.25 CINE 5
Yıkılış
Y: Natuk Baytan
O: Serder Gökhan, Perihan Savaş, Yılmaz Köksal / 1978
MELODRAM ** Almanya'da kazandıklarını soygunculara kaptıran bir ailenin dramı. Üstelik soygun sırasında oğullarına motosiklet çarpacak ve sakat kalacaktır.

11.40 TRT 3
Arkadaşım Irma
‘‘My Friend Irma’’

Y: George Marshall
O: Marie Wilson, John Lund, Dean Martin, Jerry Lewis / 1949
KOMEDİ *** Aptal sarışın Irma ve düz beyinli erkek arkadaşının komik maceraları... 1940'larda Amerika'da büyük ilgiyle dinlenen radyo oyunundan sinemaya uyarlanan ‘‘Arkadaşım Irma’’, Jerry Levis-Dean Martin'i perdede ilk kez bir araya getiren film aynı zamanda... Bu siyah beyaz filmin gördüğü ilgi üzerine, ‘‘Arkadaşım Irma Batı'ya Gidiyor’’ adlı bir de devamı çekilmişti.
20.00 HBB


Ölümcül Dövüş 2
‘‘Mortal Kombat: Annihilation’’

Y: John R. Leonetti
O: Robin Shou, Talisa Soto, Brian Thompson, Sandra Hess / 1997
FANTASTİK *** Dış dünyanın kötülükte sınır tanımayan Shao Khan, Mortal Kombat turnuvalarının kutsal kurallarını yıkmış ve dış dünyayla dünya arasındaki perdenin yırtılmasına neden olmuştur. Kötü Lord bu boşluktan geçerek birliklerini Dünya'ya gönderir ve insanoğlunu kontrol altına almak ister...
20.30 STAR
Ölesiye Sevmek
‘‘Dying to Love You’’

Y: Robert Iscove
O: Tim Matheson, Tracy Pollan, Christine Ebersole
MACERA ** Roger Poulson'ın yerel gazetedeki ilanına cevap veren Elaine Miller onun hayalindeki mükemmel kadına benzemektedir. Güzel Elaine'den etkilenen Roger işini aksatmaya başlar. Yakın bir iş arkadaşı ona Elaine'in fazla mükemmel olduğunu söyler ama Roger uyarılara kulak asmaz. Elaine'in kendi dairesine taşınmasında ısrar eder, ona bir nişan yüzüğü alır. Amacı Hawaii'de ona evlenme teklifi yapmaktır.

21.10 BRT
Tosun İle Yosun
Y: Nuri Ergün
O: Necdet Tosun, Muzaffer Yosun
KOMEDİ ** Filmde, biri şişman diğeri zayıf iki arkadaşın komik öyküsü anlatılıyor.

22.30 TRT 2
Özgürlüğün Bedeli
‘‘Penthatlon’’

Y: Bruce Malmuth
O: Dolph Lundgren, David Soul
MACERA ** Doğu Alman sporcu Eric Brogar, Penthatlon yarışlarında altın madalyayı kazanır ve özgür olmak için Amerikalı bir atletin de yardımıyla Batı'ya kaçar. Fakat bu olayı kabullenemeyen koç Heinrich, intikam almaya yeminlidir.

23.30 SHOW TV

Cinayet Var
‘‘Dial M for Murder’’

Y: Alfred Hitchcock
O: Ray Milland, Gracy Kelly / 1954
GERİLİM **** Hitch Amca'nın üç boyutlu olarak çektiği ama sinemalara bu formatta çıkmamış filmi. Zengin bir adam, kendisini aldatan karısını öldürtmek ister. Ancak karısı, kiralık katili öldürünce işler karışır... Filmde ünlü yönetmen Hitchcock gerilim yaratmadaki tüm hünerini gösteriyor.

00.00 KANAL E

Jan D'ark
‘‘Joan of Arc’’

Y: Victor Fleming
O: Ingrid Bergman, Jose Ferrer, John Ireland / 1948
BİYOGRAFİ **** Konuşmanın fazla hareketin ise az olduğu bu 52 yıllık film, iki dalda Oscar aldı beş dalda da bu ödüle aday oldu. 15. yüzyıl'da Fransız'da işgalci İngilizler'e karşı Fransız halkına önderlik eden genç bir köylü kızı olan Jan Dark'ın gerçek yaşam öyküsünü konu alan film, Maxwell Anderson'un aynı adlı oyunundan uyarlanmış.

00.30 KANAL D
Tatlı Sürpriz
‘‘Virginity’’

Y: Franco Rossi
O: Vittoria Gassman, Ornella Muti
KOMEDİ ** Ünlü İtalyan yıldız Ornella Muti'nin başrolünü oynadığı, komedi, cinsellik ve entrika dolu bir film... Anthony'nin hayatı Sicilyalı akrabası Lucia'nın yanına gelmesiyle altüst olur. Lucia çekici genç bir bayandır. Güzelliğiyle tüm erkekleri deliye döndüren Lucia, Anthony'in hayatını altüst eder. Anthony ne pahasına olursa olsun Lucia'nın bekaretini korumaya yemin eder.

00.40 atv
Çıplak Bakış
‘‘The Naked Eye’’

Y: Vicente Aranda
O: Laura Morarnte, Jose Coronado, Miguel Angel / 1998
EROTİK ** Begona, 30'lu yaşlarda güzel ve çekici bir kadındır. İyi bir işe ve ortalamanın üzerinde bir hayat standardına sahiptir. Fakat tüm bunlara rağmen mutsuzdur. Bunun nedeni kendisi de tam olarak bilmemektedir. Yalnız yaşayan Begona, iş dışında zamanının büyük bölümünü erkeklere ayırır.

01.00 CINE 5
Sessiz Çığlık
‘‘In Quiet Night’’

Y: H. Anne Riley
O: Claire Rankin, Julian McMahon, Tom Irwin / 1998
DUYGUSAL MACERA ** Filmde, görevi, çocuklara yönelik saldırı davalarına bakmak olan bir savcı yardımcısıyla, babasından kurtulmak isteyen yedi yaşındaki küçük bir kızın öyküsü anlatılıyor. Küçük kız, genç savcı adayına sığınır ve birlikte kaçarlar. Fakat polis peşlerine düşer.

01.30 BRT

Copyright 2000   Hürriyet