4 Ocak 2000
Salı
 Ana Sayfa
 Haber İndeksi
 Türkiye
 Ekonomi
 Dünya
 Spor
 Yaşam
 Dizi
 Yazarlar
 Hürriyet İstanbul
 Hürriyet Ege
 Hürriyet Akdeniz
 Kelebek
 
 Piyasanet
 Teknonet
 Astronet
 Hava Durumu
 Televizyon
 Seri İlanlar
 
 Agora'da Bugün
 Türk Basın Özetleri
 Dış Basın Özetleri
 
 İnternet Media Kit
 E-mail
Bekir Coşkun: Kıyamet nasıl kopmadı?..
Bekir COŞKUN
Genelde biz bina ile zinanın çoğalması ile kıyametin kopacağına inanmıştık... Özellikle demirsiz-çimentosuz binaların çoğalması ülkenin bir kısmında olsun kıyameti getirdi.

Emin Çölaşan: İslamcı dolandırıcılar
Emin ÇÖLAŞAN
Sevgili okuyucularım, her pazartesi günü Hürriyet'in Almanya baskısında yazım çıkıyor. O yazıları sadece yurtdışındaki vatandaşlarımız okuyabiliyor.

Mümtaz Soysal: Köprü ve merkez
Mümtaz SOYSAL
Böyle bir coğrafyaya yerleşmiş insanların bin yıldır çoktan birinci sınıf bir denizci topluma dönüşmüş olması gerekmez miydi? Ama öyle anlaşılıyor ki, Osmanlı'nın en yaygın ve zengin dönemlerinde bile deniz ticaretinin Rum donatanların elinde bulunuşu, yaraya yaraya, onların oluşturduğu bir burjuvazi eliyle bağımsız Yunan krallığ...

Doğan Hızlan: Savaşlar yüzyılına ağıt
Doğan HIZLAN
Sinema-Tarih Buluşması'nda İngiliz yönetmen Derek Jarman'ın (1942-1994) 'Savaş Ağıtı'nı (1989) (War Requiem) gördüm.

Sedat Ergin: İstanbul'un sahipsizliği
Sedat ERGİN
İstanbul, yeni yüzyıla girerken, son yılların en büyük çevre facialarından birine sahne oldu. Rus bandıralı Volganeft tankeri, lodos fırtınasında karaya oturup ikiye bölününce, 800 ton fueloil denize ve Florya sahillerine yayıldı.

Kurthan Fişek: İşler tam yoluna girdiydi, yine birbirlerine düştüler!
Kurthan FİŞEK
Arkadaşlar benden Cumhuriyet Halk Partisi konusunda bir yazı yazmamı istediler. ‘‘CHP bu hállere niye düştü?’’ diye sokaklarda gezinip anket yapacak durumda olmadığım için, CHP'nin son seçimlerde TBMM dışında kalmasının sebeplerini araştıran araştırmacıların tesbitlerini okudum.

Enis Berberoğlu: Bayan Clinton'ın fındıkçı kardeşleri (2)
Enis BERBEROĞLU
Dün bu köşede Bayan Hillary Clinton'ın iki kardeşinin Gürcistan'daki fındık projesinden söz ettik. Tony ve Hugh Rodham'ın Gürcistan Devlet Başkanı Eduard Şevardnadze'nin siyasi rakibiyle ortak iş kurma girişimlerinin Beyaz Saray'da büyük rahatsızlık yarattığını aktardık.

Hadi Uluengin: Barış için su pazarlığı
Hadi ULUENGİN
İsrail ile Suriye arasında Washington'da başlayan barış görüşmelerinin ikinci turunda gündem maddesi yine Golan tepeleri ve buradaki su kaynakları.

Yalçın Bayer: % 72'lik elektrik zammı ne oluyor?
Yalçın BAYER
2000'de elektriğe her ay % 5 zam yapılacağı belli olmuştur. Her ay gelen faturaları incelendiğinde KDV+Belediye Vergisi'nin faturalarda olduğu görülecektir.

Serdar Turgut: Şarap yüzyılı
Serdar TURGUT
Şarap sektöründe en önemli gelişme yüzlerce dolarlık şarap ile sadece birkaç dolar ödenerek alınan şarap arasındaki kalite farkının gittikçe yok olmasıdır.

Zeynep Atikkan: Putin'in potinleri
Zeynep ATİKKAN
Rusya uzmanı Marie Mendras ‘‘Bulanıklık tercihi’’ başlıklı makalesini şöyle bitiriyordu: ‘‘Görevi Yeltsin'den devralacak lider, yönetilemez bir siyasi sistemin idaresini üstlenecek.

Fatih Altaylı: Biz kaç paraya alıyoruz
Fatih ALTAYLI
Türkmenistan Devlet Başkanı Türkmenbaşı, geçtiğimiz aylarda sert bir çıkış yaparak, Türkiye'nin neden Türkmenistan doğalgazı almadığını sormuştu.

Muharrem Sarıkaya: Simitis'e tarihi çağrı
Muharrem SARIKAYA
Başbakan Bülent Ecevit, 27 Ocak'ta Davos'ta buluşmaya hazırlandığı Yunanistan Başbakanı Kostas Simitis'e şu tarihi çağrıda bulunuyor: ‘‘Dünyada önemli teknolojik yenilikler oldu.

Yaşar Nuri Öztürk: İnsan haklarında iki yanılgı
Yaşar Nuri ÖZTÜRK
İnsan haklarının ihlalinde, iki yanılgı başı çekmekte ve insanlığı büyük bunalımlara sürüklemektedir. Bunların biri; pozitivist-materyalist yanılgıdır.

İlter Türkmen: Bir asra veda
İlter TÜRKMEN
20'nci yüzyıldan 21'inci yüzyıla geçiş, bitmez tükenmez takvim teorilerine ve tartışmalarına yol açtı. 1582'de Gregoryen takvimin kabulünün, aslında küreselleşmenin başlangıcı olduğu bile iddia edildi.

Ercan Kumcu: Türk Lirası'nın geleceği
Ercan KUMCU
Piyasalarda ilginç bir ortam yaratılıyor. Deniliyor ki, yatırımcılar 2000 yılında ellerindeki parayı ne yapacaklarını bilemeyecekler.

Oğuz'un karalama defteri


Bülent çiziyor


Copyright 1999   Hürriyetim